خانه / اخبار پژوهشی / چهاردهمین فراخوان آثار پژوهشی حوزه علمیه خراسان اعلام شد

چهاردهمین فراخوان آثار پژوهشی حوزه علمیه خراسان اعلام شد

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، چهاردهمین فراخوان آثار پژوهشی حوزه علمیه خراسان ویژه اساتید و طلاب این حوزه به همت دبیر خانه آثار پژوهشی معاونت پژوهش این حوزه برای سال تحصیلی ۹۸-۹۷ اعلام شد.
این فراخوان به منظور گسترش فرهنگ پژوهش وپژوهش محور شدن آموزش در حوزه علمیه خراسان، زمینه‌سازی و ایجاد فرصت برای ارتقاء، تقویت و توسعه علوم اسلامی، معرفی توان علمی این حوزه در عرصه علوم اسلامی، شناسایی و معرفی آثار، تمهید شرایط مناسب برای تشویق و هدایت استعدادهای جوان حوزوی به انجام پژوهش‌های دینی، کمک به بازاندیشی و بازخوانی میراث فکری و علمی حوزه‌های علمیه و جهت دهی به نویسندگان به مسائل دارای اولویت برپا می شود.
علاقمندان می توانند آثار خود را در قالب کتاب، مقاله:، پایان‌نامه: (نمره بالای ۱۸همراه با ارائه گواهی دفاع)، طرح، ایده و نیز نرم افزارهای پژوهشی ارائه دهند.
برای نخستین بار با توجه به فعالیت دو ساله هیئت های اندیشه ورز، معاونت پژوهش حوزه علمیه خراسان بخش ویژه فراخوان را با موضوعات مرتبط با این هیئت ها همانند: «حوزه انقلابی»، «تحول در حوزه»، «مبانی فقهی اقتصاد اسلامی، رویکرد قواعد فقهیه در اقتصاد و بانکداری اسلامی»، «دین، هنر و رسانه»، «ادیان و مذاهب اسلامی»، «زن، خانواده و سبک زندگی اسلامی» و « دانش رجال و گستره آن و روش شناسی پژوهش های رجالی» برنامه ریزی کرده است.
بر اساس این گزارش، آخرین مهلت ارسال آثار ۱۳۹۷/۱۱/۳۰ می باشد و علاقمندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در سامانه فراخوان به سایت حوزه علمیه خراسان به نشانی www.hozehkh.com مراجعه کنند.
گفتنی است، ثبت نام در دو مرحله انجام می شود که در مرحله اول ثبت نام اینترنتی از طریق سایت حوزه( بخش اعلانات) به نشانی: http://pajuhesh.hozehkh.com و سپس ورود به بخش سامانه فراخوان آثار پژوهشی حوزه علمیه خراسان انجام می گردد و در مرحله دوم، ارائه اصلِ اثر (در قالب کتاب، پایان نامه، نرم افزار) به دبیرخانه آثار الزامی است و به ثبت نامی که اصل اثر به دبیرخانه ارائه نشود، ترتیب اثر داده نخواهد شد.
همچنین، طلاب تحت برنامه سطح ۱و ۲و ۳ مدارس علمیه برادران می بایست جهت ثبت نام و تحویل اثر، به مسئول پژوهش مدرسه محل تحصیل، مراجعه نمایند.
آدرس دبیرخانه فراخوان آثار: مشهد مقدس، حرم مطهر، بست طبرسی، طبرسی۱، مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان، طبقه دوم، اتاق۲/۳۱۰، دبیرخانه آثار پژوهشی حوزه.
شماره تماس:
برادران ۳۲۰۰۸۱۶۵ -۰۵۱
خواهران: ۳۲۰۰۸۴۰۵-۰۵۱

لازم به ذکر است، برای پیگیری و اطلاع از وضعیت اثر ارسال شده، فقط از طریق سامانه فراخوان به نشانی: http://spnf.hozehkh.com اقدام نمایید.

همچنین ببینید

تولیدات پژوهشی حوزه با توجه به نیازهای درون و برون حوزوی

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، آیت الله سید مصباح عاملی در  بخش حوزوی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *